I need a help until... 1 Jan 1970 03:00 Олег Самчук и команды украинских трансплантологов сделали невозможное!

Ми це зробили!!!

Перша в Україні трансплантація легень і перша трансплантація серця дитині!
За ОДИН день ми у Львові виконали ДВІ унікальні для нашої країни операції.

Крім того вилучено рогівку, яку плануємо трансплантувати у четвер. Останної у Львові посмертно не пересаджували останніх 20 років. А також трансплантовано дві нирки і печінку - із серцем і легенями п’ять органів за один день.

Ми довго готувалися, щоб втілити це в життя! І, без перебільшення, на ці події вся Україна чекала багато років!

Наш донор - 54-річний чоловік, який помер внаслідок інсульту. Згоду дала його дружина.

Легені отримав 56-річний львів’янин. Він понад десять років мав хронічну хворобу легень, останні чотири майже не виходив з квартири, був киснезалежним. Без нових легень він прожив би не більше кількох місяців.

Трансплантацію виконали наші кардіохірурги
Ігор Гуменний, Роман Домашич та торакальний хірург Юрій Король з допомогою польських колег Пьотра Пасека (на його рахунку 90 трансплантацій легень і 375 заборів), Мацєк Урліка (130 трансплантацій легень) та Томаша Стонцеля (130 трансплантацій легень). Вони приїхали до нас із Польщі з Сілезького центру хвороб серця м. Забже, де наша команда стажувалася торік.

Серце пересадили 13-річному хлопцеві з Волині з села Зарудці. Він хворів від липня. Останній місяць дитина була в реанімації Волинського ОДТМО, останні два тижні - у нас. Стан хлопця був критичним і рахунок ішов на дні.
Орган йому пересаджував Borys Todurov
з Гаврил Ковтун та лікуючим лікарем дитини Віталієм Петровим.

Трансплантувати печінку нашим лікарям Андрієві Гоцуленку та Volodymyr Dmytriv вперше допомагала команда столичної Клінічної лікарні «Феофанія». Дякуємо трансплантологам Кирилу Хижняку, Артему Зелінському, Дмитру Харкову та головному лікарю Ігорю Семеніву та його заступнику Андрію Строканю за сприяння.
Нирки пересаджували повністю своїми силами. Ivan Miskiv, Max Ovechko, Nataliya Matolinets,
Олександр Голуб і всі-всі наші співробітники, які на кожному кроці супроводжували донора та процес трансплантації - молодці! Вікторія Ганич та Олександр Сайдак, дякую за фахове прекондиціювання донора.

Подяка Український центр трансплант-координації та Dmytro Koval за допомогу із підбором пацієнтів та в організації процесу. А також усім тим, завдяки кому трансплантація впринципі стала в Україні реальністю - Оксана Дмитриева, Василь Стрілка, Виктор Ляшко, Максим Степанов, Ihor Ivaschenko, Ирина Заславец та інші.

Світла пам’ять донору.
Співчуття і вдячність рідним.

Трансплантація легень і трансплантація серця дітям відтепер можлива і в нашій країні. Це ще один величезний крок на шляху до трансплантаційної незалежності. Наші громадяни тепер не мусять їхати на таке лікування за кордон, це уже доступно в Україні.
Тепер потрібно зробити так, щоб цих операцій були сотні в рік і кожен українець, який потребує донорського органу, його отримав.
І над цим ми будемо працювати!