Мені потрібна допомога спільноти до: 1 січ. 1970 03:00 ❗️Чи шкодить PGD ембріонам, які плюси та мінуси методу?

Потрібно пам’ятати, що на момент біопсії ембріон знаходиться на ранній стадії розвитку, і його клітини є тотипотентними стовбуровими клітинами, тобто вони можуть диференціюватися в будь-який тип клітин у організмі людини. Саме тому, вилучення однієї або двох клітин ембріона не вплине на його подальший розвиток.

Не слід також забувати, що за допомогою PGD проводиться генетичний аналіз лише однієї чи кількох клітин ембріона. Тому надійність результату, хоча й висока, не становить 100%. На результат суттєво впливає мозаїзм - явище, при якому одні клітини ембріона можуть бути носіями відмінної від інших генетичної інформації.

Існують генетичні зміни, несумісні з життям, які в разі перенесення можуть призвести до збою імплантації або переривання вагітності. Однак є й інші відхилення, які можуть призвести до народження дітей із порушеннями розвитку. Приклад останнього випадку знаходимо в хромосомних синдромах, таких як синдром Дауна (трисомія 21), синдром Патау (трисомія 13), синдром Едвардса (трисомія 18) тощо.

🔸 Переваги ПГД
➕ Уникнення ембріотрансферу анеуплоїдних ембріонів, тобто з геномними та хромосомними аномаліями.
➕ Збільшує частоту імплантації.
➕ Збільшення частоти вагітності.
➕ Знижений показник абортів.
➕ Зменшує ризик народження дітей із хромосомними патологіями.

🔸 Недоліки ПГД
➖ Передбачає маніпуляції ембріонами. Під час біопсії ембріон знаходиться поза інкубатором, і це може вплинути на його якість. Рідко, та під час чи після біопсії ембріон може загинути.
➖ Скасування ембріотрансферу через те, що усі ембріони можуть виявитися анеуплоїдними. При цьому, слід пам’ятати, що є генетичні зміни з легкими симптомами або не дуже небезпечні для життя. Також потрібно не забувати про можливий мозаїцизм описаний нами вище.

👨🏼‍⚕️ Куртяк Федір – завідувач ембріологічного відділення Медичного центру «Плюсмед», кандидат біологічних наук, доцент, старший науковий співробітник, лікар-ембріолог