Мені потрібна допомога спільноти до: 1 січ. 1970 03:00 🔴 Процедура ІКСІ (ICSI - intracytoplasmic sperm injection - інтрацитоплазматична ін'єкція сперматозоїда) - це метод запліднення, при якому ембріолог відбирає сперматозоїд і вводить його в ооцит за допомогою мікроманіпуляторів.

✅ Проведення ЕКЗ з ІКСІ збільшує шанси на успішне запліднення і настання вагітності при будь-якому діагнозі. На сьогоднішній день методика широко застосовується в ЕКЗ при чоловічому факторі непліддя або при неплідді пари, в якій жінка старше 35 років. Також ІКСІ проводиться при отриманні невеликого числа ооцитів (в природному циклі, при мінімальній стимуляції або при синдромі виснажених яєчників), при низькій якості отриманих яйцеклітин і просто за бажанням для підвищення результативності ЕКЗ.

✅ Метод ІКСІ вперше був застосований в Центрі репродуктивної медицини Брюссельського вільного університету в 1992 році і протягом перших кількох років використання розвинувся до сучасного рівня із максимально можливою ефективністю.

🔴 Як проводиться ЕКЗ з ІКСІ?
ІКСІ проводиться ембріологом у лабораторії за допомогою мікроскопа, що дає збільшення в кілька сотень разів. Для операції використовуються мікроманіпулятори зі закріпленими на них спеціальними інструментами: мікроголкою (для ін'єкції спермія) і мікропіпеткою - холдингом (для утримання ооцита).
✅ Ембріолог вивчає під мікроскопом сперматозоїди, відбирає (по одному) найбільш рухливі з них, що не мають морфологічних дефектів, знерухомлює їх, перебиваючи хвостик, після чого набирає в мікроголку. Далі ембріолог присмоктує ооцит холдингом і акуратно «впорскує» у неї сперматозоїд мікроголкою. Так здійснюється запліднення.

🔴 Всі ембріони, які отримують за допомогою ІКСІ, ідентичні таким, що отримані при стандартному ЕКЗ або природному заплідненні, а діти, народжені після такої операції, нічим не відрізняються від своїх однолітків.