I need a help until... 1 Jan 1970 03:00 Кожне придбане у клініку обладнання розраховане на певний термін служби. І після закінчення цього терміну кожна установка, лампа, дзеркало, мікроскоп, лазер, накінечник потребують заміни, оскільки більше не відтворюють заявлені виробником характеристики.

Аби розуміти ступінь зношеності обладнання та спланувати його оновлення, на підприємстві обов’язково мають вестися розрахунки амортизації.

Амортизація – з лат. «погашення», означає розподіл вартості придбаних основних засобів на весь період їх експлуатації. Аби сума на новий мікроскоп чи оновлення установки не стала несподіванкою у найбільш «вдалий» момент, до заміни слід фінансово готуватися заздалегідь.

З чого почати?

👉 Провести перелік усього обладнання, що є в клініці. Нове обладнання своєчасно ставити на баланс, враховуючи термін старту експлуатації
👉 Визначити кінцеві терміни «придатності» обладнання, аби вчасно спланувати майбутні оновлення. Зазвичай виробник вказує такі терміни у супровідній документації
👉 Розписати план оновлень за датами (рік/місяць), аби розуміти майбутні витрати
👉 Визначити, з яких джерел буде братися сума для оновлень. Кредит, інвестиції, окремий амортизаційний фонд тощо
👉 Розрахувати суму амортизації, яка щомісячно (щорічно) буде відраховуватися на оновлення (у фонд/як сплата кредиту/дивіденди тощо)
👉 Рівень «PRO» - своєчасно переглядати прейскурант та закладати суми амортизації нового обладнання у собівартість стоматологічних послуг

Ці нескладні кроки вбережуть вас від надмірного використання зношеного обладнання, допоможуть вчасно його змінювати, не завдаючи бізнесу фінансового удару.

Бажаєте розібратись детальніше? – Звертайтеся!

Робимо успішний бізнес разом💙

☎️ +38 068-103-99-98
Долучайтеся до нашої групи у вайбер, та приймайте участь у дискусії: http://bit.do/eRLdo
Telegram-канал: https://t.me/stomat_business